(tato stránka je bez doprovodné melodie ... protože by rušila zvuk videí) 

Historie pilatesu:

Zakladatel metody je Joseph Pilates (1880 - 1967).

Narodil se v Německu blízko Dusseldorfu.

V dětství trpěl astmatem, křivicí a revmatickou horečkou. Byl však rozhodnut tyto potíže překonat.

     To ho přivedlo ke studiu východních i západních forem cvičení včetně jógy, Zenu, životosprávy podle starých Řeků i Římanů. Snažil se sestavit cvičení, v němž dochází k vědomé souhře těla a mysli,uvědomil si také velký význam zapojení správného dýchání. Od mládí vytrvale posiloval svoji tělesnou kondici a postupně vypracoval Pilates - cvičební systém, který ho proměnil ve všestranného sportovce. 

Při pilatesu využíváme hmotnosti vlastního těla.      

        Cviky "Pilates" jsou vykonávány v nízkých pozicích na podložce (leh na zádech,  na břiše, poloha na boku, v kleku). Pilates je ucelený soubor cvičení, kdy jednotlivé cviky na sebe plynule navazují. Jednou z důležitých součástí cvičení je dýchání, jak je zdůrazněno v následující ukázce. Při správném provádění a řazení cviků dochází k ideálním podmínkám pro práci svalů. Cílem cvičení "Pilates" je zaměřit se na posílení a protažení konkrétních svalů. Pilates "bojuje" se svalovými dysbalancemi na lidském těle.

.

                         Co nám dá Pilates?

 


       Výrazně zvýší ohebnost a flexibilitu, zesílí a vytvaruje svaly, především svaly břicha, zad, paží, stehen bez mohutného nárůstu svalové hmoty, což ocení zvláště ženy. Uvolní, zesílí a zlepší funkčnost kloubů, zejména kyčelních, ramenních, kolenních. Zlepší držení těla a odbourá bolesti zad s tím spojené vyrovnává svalové dysbalance  Zlepší koordinaci a rovnováhu, naučí lépe využívat dýchání, zvýší kapacitu plic. Je vhodnou aktivitou při osteoporóze. Poskytuje prostor pro uvědomění si vlastního těla.

.

 ... odkaz na domovskou stránku Marcelky ...

poweryoga.tým

 

 (pro návrat klikni na obrázek dole)

(přes ikonu dole - se vrátíš na úvodní stránku)